Skip to main content
Logotypy projektów unijnych, rzeczypospolitej oraz funduszów europejskich
telefon

Telefon

+48 33 854 26 40
Adres

Adres

Szpitalna 11, Ustroń
  • bip

Nasz szpital

Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu Sp. z o. o. (Centrum Reumatologii), to obecna nazwa placówki powstałej w wyniku przekształcenia Śląskiego Szpitala Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego im. gen. J. Ziętka w spółkę prawa handlowego. Szpital kontynuuje tradycję wiodącego ośrodka reumatologicznego nie tylko na Śląsku, ale też w Polsce. Centrum Reumatologii prowadzi kompleksową opiekę chorych z zajęciem układu ruchu oraz układowymi zapalnymi chorobami tkanki łącznej. Ponadto świadczy usługi medyczne w zakresie rehabilitacji układu ruchu oraz leczenie operacyjne w zakresie stawów, ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów reumatologicznych. Rocznie w oddziałach szpitalnych leczonych jest ok. 6 000 pacjentów, a w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej udzielanych jest ok. 15 500 porad.

Szpital dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, który zapewnia najwyższą jakość przeprowadzanych badań diagnostycznych obrazowych - cyfrowym aparatem rentgenowskim, rezonansem magnetycznym, densytometrem, ultrasonografami do badań narządów i stawów, jak i własnym laboratorium analitycznym z pracownią wykonującą badania immunofluorescencji w celu identyfikacji przeciwciał oraz pracownią HLA.

Oprócz diagnostyki w Szpitalu prowadzone jest kompleksowe leczenie oparte na aktualnych wytycznych nie tylko krajowych, ale też zagranicznych towarzystw naukowych - Europejskiej Ligi do Walki z Reumatyzmem, czy Amerykańskiego Kolegium Reumatologicznego. Leczenie to obejmuje między innymi dostępność do nowoczesnych leków biologicznych, a ilość pacjentów nimi leczonych daje Centrum Reumatologii pozycję lidera zarówno na Śląsku, jak i w kraju.

Kadrę Szpitala stanowią profesjonaliści posiadający nie tylko szeroki zakres wiedzy i doświadczenia, ale w swojej pracy kierujący się także zawsze empatią i indywidualnym podejściem do każdego chorego. W trzech słowach ujmuje to Misja Centrum Reumatologii: „Człowiek pomaga człowiekowi”.

Mamy nadzieję, że leczenie w Naszym Szpitalu będzie dla Państwa nie tylko owocne pod względem zdrowotnym, ale także pozwoli na poprawę samopoczucia i sprawi, że postrzeganie opieki zdrowotnej w Polsce nie będzie miało wyłącznie negatywnego charakteru. Zgodnie z sentencją: „Salus aegroti suprema lex”.